Akademickie Radio "Pomorze"


  STRONA GŁÓWNA     LUDZIE (232)     TEKSTY (6)     DŹWIĘKI (12)     ZDJĘCIA (532)     DOKUMENTY (54)  

Bal 55-lecia ARP- 12 XII 2008 r!

Temat plątał sie po głowie i przewijał w rozmowach. Może czas się zabrać za przygotowania. Zwykle w październiku, kiedy kolektyw ARP zjeżdżał się po wakacjach, na Kolegium wybierano nieszczęśnika, który odpowiadał za uroczystość. Bo to była Wielka Uroczystość.

Ludzie podlegali kąpielom, szukali partnerów i partnerek. Na balu byli zawsze Rektorzy Politechniki, byli aerpowcy i goście. Przeważnie Ci, którzy pomogli w rozwoju Radia.Najlepiej było w "Pinokio". Bywały kanapki, nagrody, prowadzący, miłe słowa i różne niespodzianki. Największą zrobił swego czasu Grzegorz Tupajka "Studencka Grupa FOTO ELEK' z której wywodziło sie wielu znanych fotografików i fotoreporterów, z Jerzym Undro na czele. Grzegorz z kolegami zrobili wielkie fotogramy, z fotomontażami. Zostałem zauważony i mnie też wykonano taka fotografię, chyba nawet gdzieś mam zdjęcie o formacie A1. Głowa była moja, a reszta Żabotyńskiego, mistrza ciężarów. Bal XX-lecia odbył się w Kontrastach, bo gości było bardzo wielu. Grał wtedy zespól, gwiazda FAMA, Old Metropolitan Band z Andrzejem Jakóbcem. Zakończenie imprezy miało miejsce w pokoju 1119, w tzw. "zerówce", którą okupowałem, a miało to pomieszczenie jakieś 6 m.kw. Zmieściło sie tam jakieś 6 czy 12 osób, z Andrzejem Jakóbcem na czele. Po tym jak radio przestało istnieć, na 45-lecie spotkaliśmy się w "Pinokio" u Przemka Bejstera, a na 50-cio lecie w restauracji d. "Atlantycka".

Stała ekipa balowa to Wuja, Buba i Basia, Janek Sypnicki, Bogdan Bursztynowicz, Zosia, Kupczykowie, Piotr Czajkowski, Kaśka Wolnik, Ruda, Roman Czejarek, Zbyszek Kreczko, Bogdan Stepaniuk, Pacerowie, Rokiccy, Górniakowie, Mózg, Bywał Janusz Roźmiej, Zbyszek Kasprzak, Jurek Tymul, Zdzisław Maniakowski, Zdzisław Woźniak, Krystyna Kondarewicz, Stach Kondarewicz, właśnie Bejsterowie, Lilianna Słoń, Leon Popielarz, Janek Sylwestrzak - wicewojewoda, Robert Krupowicz - wojewoda, swego czasu ś.p. Janek Tomków, ś.p.Irek Stankiewicz, pan Janusz Kruszewski. Jakoś Welcowie nie bywali. Nie wiedzieć czemu. Mietek Marcinkowski, Langowscy, Zbyszek Kowzan, Leszek Pawlicki, Janusz Szeląg, Janusz Wachowicz, Piątkowscy, goście - Jurek Kapica, Małgorzata Kurpiewska, Henryk Sawka, i kolejne persony radiowe: Włodek Nocek, Stupakowie, Janusz Lisicki, Ryszard Torba, Jarek Dziuba, Rafał Węgrzyński, Łapszyńscy, Marian Nowakowski, Beata Zielińska z Pawłem, też Zielińskim, Chomiczowie, Rektorzy, Dyrektorzy, szef działu aparatury, szefowie klubów, zespoły muzyczne, pełnomocnicy Rektora. Leszek Bojko pompuje ropę w okolicach Nigerii i nie wiadomo czy przyjedzie. Ale jak będzie wiedział wcześniej? Andrzej Socha zarządza 16 ooo adresów mailowych w firmie Liquid Gas, ale może przez dwa, trzy dni zarządzać ze Szczecina. Przypomniała mi się Anka Kłyszyńska. I Anna Patane z Berlina zwana Hamburgerem.

Na Bal 55-cio lecia nie przyjdą z pewnością, Andrzej Marchlik, Tadeusz Szumigraj. Janusz Kalisz. Ci akurat pospieszyli się nieco, i odeszli.

Zaglądam do kalendarza. Nie ma tak zbyt wielu nazwisk aerpowców. Są inni ludzie, kontakty zawodowe, znajomi. Owszem, istnieje lista, nawet listy z różnych lat, i tam zanotowaliśmy kilkaset nazwisk. Ale w poręcznym notesie, w komórce mam niewiele osób. Pewnie Wy również.

A zatem czas na sentymenty i wspomnienia. Gorąco namawiam. Jest strona radiowa, polecam, wpisujcie tam, zapraszam do siebie.

Drugi piątek grudnia 2008 to cyfra - 12.

Pewnie spotkamy się 12 grudnia 2008 roku.

Żeby tradycji stało się zadość. Byłem w lokalu Free Blues Club. To chyba odpowiednie miejsce na taką uroczystość. Zajrzyjcie do klubu Andrzeja Malcherka, najlepszego muzycznego, autorskiego w mieście; jest pełen dobrych chęci i może nas przyjąć z otwartymi rękami.

Ciąg dalszy listy z pewnością nastąpi. Pewnie zapomniałem o koleżankach i kolegach, których nazwiska znam i są tuż, tuz na brzegu półki.

Data utworzenia:06.02.2008
Data publikacji:06.02.2008
Osoby:Wojciech "Baca" Hawryszuk (autor)

  Opinie:

Cześć Baca. Pozdrowienia z Bydgoszczy
2008-06-25 10:31:09, Mariusz Chalamoński

"Żeby tradycji stało się zadość" to mimo w s z y s t k o, a zwłaszcza mimo wielu fajnych miejsc, gdzie będą nas mile widzieć ( bo takie dzisiaj czasy), to powinniśmy, Drogi Wojtku, wybrać ofertę szefa klubu studenckiego Kontrasty, złożoną niedawno w naszej-klasie - o co ośmielam sie prosić, bo tam pojawię się z wielką ochotą, a to przez sympatię do wszystkiego co wiąże sie z naszą piękna tradycją
2008-05-25 01:19:45, Janusz Roźmiej

Dobrze, że jest ktoś kto pamięta i posiada energię i chęci tak jak ty Wojtku! Siedzę blisko Ciebie w Polskim Radiu Szczecin, ale przyjdę na spotkanie ze wszystkimi, których już teraz ściskam i pozdrawiam. Janusz.
2008-05-16 21:04:01, Janusz Wachowicz

Dobrze, że jest ktoś kto pamięta i posiada energię i chęci tak jak ty Wojtku! Siedzę blisko Ciebie w Polskim Radiu Szczecin, ale przyjdę na spotkanie ze wszystkimi, których już teraz ściskam i pozdrawiam. Janusz.
2008-05-16 21:01:35, Janusz Wachowicz

Hi Baca! Wiem, ze masz dobra pamiec, wiec powinienes pamietac, kto przejal po tobie naprawe glosnikow - edek sarnicki. Zaluje, ze nie moge byc w grudniu w pol. Los rzucil mnie na druga strone ziemi, az do australi. bede w pol od 5 czerwca do 16 wrzesnia, wiekszosc w szczecinie. Gdybys znalazl 1 godz na spotkanie, bylby to dla mnie duch radiowcow z dawnych lat. Mimo, ze naleze do grupy ludzi niepelnosprawnych, postaram sie dostosowac do Twoich wymogow. Na twoje rece, skladam pozdrowienia, dla wszystkich z tych lat (75 - 80). ed
2008-05-02 15:21:36, edek sarnicki

Baco !!! Pozdrawiam. Janek Szeląg
2008-04-22 21:05:18, Janek Szeląg

WITAJ BACA. DODAŁ BYM JESZCZE JARKA BYCZKO PRZEZ CZS JAKIŚ SZEFA TECHNICZNEGO ARP, JURKA ŚLIWIŃSKIEGO I WOJTKA SZCZAWIKA (CO ZWŁASZCZA W KONTEKŚCIE HAMBURGERA BĘDZIE JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU). CI OSTANI PROWADZILI WIECZORAMI JAKIŚ PSYCHODELICZNY PROGRAM MUZYCZNY.POZDRAWIAM WSZYSTKICH. (A PRZY OKAZJI NA "NASZEJ KLASIE" JEST SZKOŁA - ARP)
2008-04-13 16:29:06, RAFAŁ WĘGRZYŃSKI

Cześć Baca. Tu Old Metropolitan Band w czterdziestym mgnieniu wiosny. Jest w nas troche z ARP. Dobrze było by się zobaczyć po latach. Kontakt rk@kki.pl, mobile 602 361 729. Pozdrawiamy Old Metropolitan Band
2008-03-21 19:36:20, Ryszard Kopciuch

Baca zapomniałeś o mnie. Razem reaktywowaliśmy Famę. Ja wtedy zaczynałem swoją "karierę" w ARP.Po odejściu Jarka Byczko byłem szefem technicznym. Zbyszek Krysak
2008-02-14 08:06:59, Zbych

Cześć Baca. Jak zdrówko!Ostatnio byłem w Szczecinie i chciałem córce pokazać Radio a tu zonk. Nie spodziewałem się że je zlikwidowano. Na imprezę na pewno się zapiszę. Pozdrowionka:)))
2008-02-14 07:59:29, Zbych

Cześć Bacunia, pewnie się zapiszę na imprezę...
2008-02-11 14:49:55, Edmund Nita

Dodaj


Imię lub pseudonim: Email (opcjonalnie):
Stronę tworzy Adam Bortnik (w ARP w latach 1987-93)